четвер, 8 листопада 2018 р.


УКРАЇНА – НАША БАТЬКІВЩИНА

(для учнів 3 класу)


Мета: поглибити знання учнів про нашу державу – Україну; формувати національну свідомість школярів; розвивати пізнавальні інтереси учнів, увагу, мислення, уміння працювати з картою; виховувати любов до України, повагу до її минулого і сучасного, шанобливе ставлення до символів держави.
Обладнання: карта України, вислови про Україну, державні символи України, таблиця «Народні символи та обереги», фотоколаж «Це наше, і  це моє», пазли «Батьківщина – це…»,відеопрезентація.

Хід уроку

І. Організаційний момент
Добрий день, мої любі діти!
Ви підросли й змужніли у нас. Будемо вчитись, дружити, радіти Й називатися вже 3 клас.
Я сьогодні вас щиро вітаю
В нашій школі, у дружній сім‘ї І міцного здоров‘я бажаю
Щастя й радості, любі мої.
Діти, поверніться один до одного й усміхніться, а тепер візьміть свої усмішки в долоньки та подаруйте їх своїм товаришам. Отже, з усмішками, гарним настроєм ми розпочинаємо сьогоднішній урок.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

1.  Очікування.
Давайте дамо рекламу уроку.
Урок буде:                                      Ми будемо:
цікавим,добрим,                             дисципліновані, продуктивним,повчальним,           творчі, уважні, зібрані, творчим,чарівним.                         активні, працьовиті.
2.  Інтерактивна вправа «Вузлик». Розсипались «слова-камінчики». Складіть девіз уроку із розсипаних слів: навчати, Добре, знати. хто, хоче, все, того (Добре того навчати, хто хоче всезнати.)
А ви хочете все знати?
Я рада, що в мене так багато розумників, які хочуть все знати.
Сьогодні у нас незвичайний урок, Сьогодні ми зробимо ще один крок,

В країну прекрасну, в країну чудову, Що нас так чекає й збагачує мову.

ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку

1.  Інтерактивна вправа «Дешифрувальник» (7461451Україна).

2.  Інтерактивна вправа «Додайсловечко»:

У – уславлена, урожайна;
К – квітуча, калинова, колискова; Р – рідна, радісна, родинна;
А – активна;
І – ініціативна;
Н – наймиліша, найрідніша, незалежна; А – артистична.
3.  Роботазанаграмою:   т ь к і в Б а н а щ и (Батьківщина). Діти, а що такеБатьківщина?
(Діти складають пазлиіз написом: «Батьківщина– це...». Лунає пісня
Тіни Кароль «Україна – це ми» з презентацією.)

4.  Перевірка завдання.

Учні. Моя Батьківщина – це край неозорий, Мамина пісня, і стежка до школи.
Ласкаве проміння, що кидає сонце, Калина квітуча якраз під віконцем. Ліси і поля, річки і моря,
Це все – Україна квітуча моя. Тут батько і мати мене колихали, І кращого краю я в світі незнаю!
Як називається наша Батьківщина? (Україна).